3. Ajándékozás – Beszéljétek meg nyugodtan a kamaszokkal az ajándékozás valódi jelentését, és hangsúlyozni kell nekik az együtt töltött idő valódi jelentőségét is. Az együtt töltött idő fontosságát az anyagi dolgok felett. Nem is beszélve arról, hogy ők már abban a korban vannak – sajnos -, amikor már szembesültek a ténnyel, hogy a télapó nem létezik… 🙂 Szóval, nyugodtan az anyagi dologokról is lehet velük már kommunikálni. Így is elkerülhető a stressz, hiszen, ha tisztában vannak ezekkel a dolgokkal, senkit nem érhet csalódás.
4. Kreatív stresszkezelés – énekeljetek, díszítsetek, barkácsoljatok, süssetek együtt. ha pedig a családi szabályzat megengedi, még egy pohár forralt bor is beleférhet. 🙂
5. Elfogadás – fogadjuk el, ha nem minden a tervek szerint alakul. Bárkinek, bármi közbe jöhet, de a rugalmasság és az elfogadás segíthet a váratlan helyzetek kezelésében.
6. Idő a pihenésre – fontos, hogy mind a kamaszok, mind a szülők szánjatok időt a feltöltődésre és pihenésre. Ezáltal is könnyebben kezelitek majd a váratlan stressz helyzeteket.
+1. Segítségkérés – ezt nem győzőm hangsúlyozni! Ne féljetek segítséget kérni, legyen szó családtagról vagy barátról. Mindenki nyer, ha szakember segítségét kérik, amennyiben szükség van rá. 🙂
Az ünnepek valódi szépsége a szeretetben és az együtt töltött időben rejlik. Ezek a gyakorlati táncsok segíthetnek mind a kamaszoknak, mind pedig a szülőknek abban, hogy valóban élvezhessék az ünnepeket, a karácsonyt stressz és feszültség nélkül.
ölelés, Kriszti